24 - 70
Future Processing

STATSCORE2112924Przegrana
Future Processing1820141870Zwycięstwo

W pierwszym spotkaniu 3 tygodnia rozgrywek koszykarskich Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły STATSCORE oraz Future Processing. Faworytem tego pojedynku byli koszykarze rozstawieni w roli gości. Przed tygodniem zawodnicy Future Processing w swoim debiucie, pokonali Nexteer Automotive 51-47, po dobrej i skutecznej grze. Natomiast gospodarze w swoim pierwszym spotkaniu musieli uznać wyższość rywali z ING Tech Poland, ulegając swoim rywalom 19-49. Mecz rozpoczął się od dominacji zespołu gości. Koszykarze Future Processing bardzo dobrze bronili dostępu do swojego kosza, szybko przerywając akcje rywali. Zawodnicy występujący w pomarańczowych strojach dobrze rozgrywali piłkę po obwodzie, wypracowując swoim partnerom drogę w pole 3 sekund rywali, co w pierwszej kwarcie przyniosło wynik 2-18. W drugich 10 minutach rywalizacji nieco lepiej zaczęli prezentować się zawodnicy gospodarzy, poprawiając swoją skuteczność rzutową. Jednak goście ponownie byli skuteczniejsi, wygrywając drugą kwartę z przewagą 9 punktów. W drugiej połowie spotkania obraz gry znacząco się nie zmienił. Koszykarze Future Processing nadal dominowali na parkiecie, popisując się dokładnością w szybkich akcjach podkoszowych. Choć w ostatniej kwarcie STATSCORE poprawił swoją skuteczność, nie był w stanie nawiązać równej walki z dobrze dysponowanymi graczami gości. Ostatecznie gospodarze ulegli Future Processing 24-70, ponosząc  drugą porażkę w tym sezonie.