49 - 19
STATSCORE

ING Tech Poland111791249Zwycięstwo
STATSCORE427619Przegrana

W meczu inaugurującym koszykarską Ekstraklasę w sezonie jesiennym 2019, naprzeciw siebie stanęły zespoły ING Tech Poland vs STATSCORE. Wynik spotkania przed jego rozpoczęciem pozostawał sprawą otwartą. Gospodarze w sezonie zimowym zajęli w lidze 4 miejsce, wygrywając w ciągu całej rundy 4 pojedynki. Natomiast ekipa gości tym spotkaniem debiutowała w rozgrywkach koszykarskiej Ekstraklasy SLF. Pierwsza kwarta korzystniej rozpoczęła się dla koszykarzy ING, którzy lepiej rozprowadzali akcje, dobrze przygotowując swoim partnerom pozycje rzutowe. Po pierwszych 10 minutach gospodarze wypracowali sobie kilku punktową przewagę, prowadząc 11-4. Druga kwarta przyniosła jeszcze większą dominację „pomarańczowych”, którzy z coraz większą swobodą przeprowadzali kolejne ataki, z łatwością przedostając się pod kosz przeciwników. W drugiej kwarcie STATSCORE zdołał zdobyć zaledwie 2 punkty, co przy 17 „oczkach” gospodarzy spowodowało powiększanie się dystansu pomiędzy obiema drużynami. Choć szczególnie 3 i 4 kwarta były już bardziej wyrównane, nie pozwoliły gościom na odrobienie strat. Ostatecznie ING pokonało STATSCORE różnicą aż 30 punktów, prezentując dobrą i ofensywna koszykówkę.