65 - 27
Heraeus

Adwokaci1512182065Zwycięstwo
Heraeus688527Przegrana

W ostatnim czwartkowym spotkaniu naprzeciw siebie stanęli koszykarze zespołów Adwokaci oraz Heraeus. Zawodnicy rozstawieni w tym meczu w roli gospodarzy, poprzedni sezon Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm mogli zaliczyć do bardzo udanych. Adwokaci wywalczyli wicemistrzostwo ligi, wygrywając 7 z 10 swoich rywalizacji. Natomiast drużyna Heraeus tym meczem debiutowała w rozgrywkach koszykarskich Sportowej Ligi Firm. Od początku spotkania wyraźnie zaczęła zarysowywać się przewaga Adwokatów, którzy dużo lepiej konstruowali kolejne ataki. Gospodarze dobrze rozprowadzali piłkę po obwodzie, wypracowując sobie dogodne pozycje do rzutów za 3, jak również otwierając drogę pod kosz swoim kolegom. Pierwsza kwarta przyniosła wynik 15-6, co już po 10 minutach stawiało gospodarzy w świetnej sytuacji. W kolejnych 10 minutach obraz gry się nie zmienił i przy zmianie stron Adwokaci prowadzili 27-14. Na początku 3 kwarty koszykarze Heraeus starali się zagrać bardziej ofensywnie, jednak oddawali wiele niecelnych rzutów lub gubili piłkę w ataku, szybko przejmowaną przez gospodarzy. Ostatnia kwarta to już natomiast pełna dominacja Adwokatów, którzy momentami zaczynali bawić się piłką, wymieniając pod samym koszem szybkie podania, otwierając sobie czyste pozycje rzutowe. Ostatecznie Adwokaci pokonali ekipę Heraeus 65-27, rozpoczynając sezon wysokim wynikiem punktowym.