Ligowe ostatki

W ostatniej serii gier, sezonu jesiennego koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na parkiecie hali katowickiego Spodka oglądaliśmy dwa spotkania. W pierwszym wieczornym starciu, naprzeciw siebie stanęły zespoły PwC SDC oraz Heraeus. Ten mecz po zaciętej walce aż do ostatniej syreny, zakończył się wygraną gospodarzy, którzy pokonali rywali 39-37. Natomiast w drugim pojedynku, zmierzyły się ze sobą drużyny Future Processing oraz BT Lexicon. Górą w tym spotkaniu okazali się koszykarze gospodarzy, którzy wygrali w rozmiarach 62-37. Mistrzowski tytuł SLF w sezonie jesiennym, wywalczył zespół Future Processing, kończąc rozgrywki z kompletem 10 zwycięstw na koncie.

PwC SDC vs Heraeus

39:37

W pierwszym starciu 10 serii gier, sezonu jesiennego koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na parkiet hali katowickiego Spodka, wybiegli zawodnicy PwC SDC oraz Heraeus. Przed rozpoczęciem tego pojedynku, sytuacja w tabeli była już rozstrzygnięta. Zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy, zapewnili sobie tytuł wicemistrzowski w bieżącej rundzie, natomiast goście uplasowali się na najniższym stopniu podium. Przed tygodniem gracze PwC SDC pokonali ekipę Adwokatów 60-55, co było dla nich siódmą wygraną w sezonie. Natomiast koszykarze Heraeus w swoim poprzednim meczu, musieli uznać wyższość rywali z zespołu Future Processing, ulegając im w rozmiarach 45-65. Rywalizacja rozpoczęła się, od bardzo wyrównanej gry obu drużyn. Zarówno gospodarze jak i goście grali szczelnie w obronie, nie dopuszczając zbyt często rywali we własne pole 3 sekund. W końcowych fragmentach pierwszej kwarty, nieznaczną przewagę osiągnęli gracze Heraeus, którzy wygrali to rozdanie 12-10. W drugich 10 minutach, obraz spotkania znacząco się nie zmienił. Gra na parkiecie nadal była bardzo wyrównana, a żadna z ekip nie potrafiła wypracować sobie wysokiej przewagi punktowej. Ta faza meczu zakończyła się remisowym rezultatem 9-9, co przy zmianie stron dawało dwa punkty przewagi zawodnikom gości. Na początku trzeciej kwarty, do śmielszych ataków ruszyli koszykarze PwC SDC. Gospodarze próbowali szybkimi akcjami oraz dobrą wymianą piłki po obwodzie, wypracowywać sobie dogodne pozycje rzutowe. Jednak zarówno koszykarze PwC SDC, jaki i gracze występujący w pomarańczowych strojach byli dość nieskuteczni, co w tej części meczu dało rezultat 8-9. Gdy wydawało się, że po bardzo wyrównanym boju, zawodnicy Heraeus zdołają utrzymać nieznaczne prowadzenie, w ostatniej kwarcie to gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Gracze PwC SDC wygrali czwartą partię 12-7, choć aż do końcowej syreny nie mogli być pewni zwycięstwa. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 39-37.

Future Processing vs BT Lexicon

62:37

W drugim czwartkowym spotkaniu, ostatniej kolejki sezonu jesiennego koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły Future Processing oraz BT Lexicon. Faworytami do zwycięstwa w tym starciu, byli gracze rozstawieni w roli gospodarzy. Zawodnicy Future Processing przed tygodniem, po zwycięstwie nad ekipą Heraeus 65-45, zapewnili sobie mistrzowski tytuł. Dla gospodarzy było to również, dziewiąte zwycięstwo z rzędu w bieżącej kampanii. Natomiast goście przed siedmioma dniami, nie rozegrali swojego starcia z drużyną Nexteer Automotive, gdyż ten mecz został zweryfikowany jako walkower. Rywalizacja rozpoczęła się od dość wyrównanej gry obu zespołów, jednak wraz z upływem czasu pierwszej kwarty, to koszykarze Future Processing, zaczęli osiągać coraz wyraźniejszą przewagę na parkiecie. Ta faza konfrontacji, zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 16-11. Drugie 10 minut to kontynuacja świetnej gry zawodników Future Processing, z końcówki pierwszej kwarty. W tym rozdaniu gospodarze znacząco poprawili swoją postawę w defensywie, nie pozwalając przeciwnikom na swobodne rzuty z ich pola 3 sekund. Tę część spotkania 13-4 wygrali koszykarze występujący w pomarańczowych strojach, wypracowując sobie bezpieczne prowadzenie, przed drugą połową starcia. Jednak po zmianie stron, gra na boisku ponownie się wyrównała. Zawodnicy BT Lexicon odważnie ruszyli do odrabiania strat, znacząco poprawiając swoją skuteczność. Trzecia kwarta zakończyła się remisem 17-17, co nadal stawiało gości w trudnym położeniu. W ostatniej fazie spotkania, inicjatywę na placu gry ponownie przejęli gracze Future Processing, którzy ostatecznie przypieczętowali swoją wygraną, pokonując zawodników występujących w szarych strojach 16-5. Gospodarze zwyciężyli w pojedynku z ekipą BT Lexicon 62-37, kończąc rozgrywki jesienne z kompletem wygranych na koncie oraz tytułem mistrzowskim.