Koszykarski parkiet rozgrzany do czerwoności!

246

Drugi tydzień zmagań w koszykarskiej Ekstraklasie Sportowej Ligi Firm przyniósł wiele ciekawych rezultatów. Koszykarze Future Processing w swoim debiutanckim meczu w rozgrywkach pokonali po zaciętym meczu Nexteer Automotive. W drugiem wtorkowym meczu ponownie byliśmy świadkami rywalizacji na styku punktowym, z którego zwycięsko wyszli Adwokaci, pokonując ekipę ING Tech Poland zaledwie 6 punktami. Swoją dobrą dyspozycję potwierdzili również mistrzowie sezonu zimowego - PwC SDC, wygrywając swoje starcie z Heraeus różnicą aż 30 punktów.

Nexteer Automotive - Future Processing

47:51

Wynik meczu pomiędzy zespołami Nexteer Automotive a Future Processing przed jego rozpoczęciem stał pod znakiem niewiadomej. Koszykarze rozstawieni w tej rywalizacji w roli gospodarzy, przed tygodniem na inaugurację ulegli ekipie PwC SDC 41-60. Dla gości ten mecz był pierwszym sprawdzianem w rozgrywkach koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm. Pierwsza kwarta lepiej rozpoczęła się dla koszykarzy Nexteer, którzy byli skuteczni pod koszem rywali. Gospodarze punktowali niemal w każdej akcji, co przełożyło się na 19 zdobytych punktów w pierwszych 10 minutach. Natomiast goście w początkowej fazie rywalizacji okazali się nieco mniej skuteczni, jednak na parkiecie nie ustępowali umiejętnościami swoim rywalom. Koszykarze Future Processing potwierdzili swoją jakość już w drugiej kwarcie, w której zagrali bardzo skutecznie w obronie, dobrze blokując przeciwnikom wejście pod swój kosz. Zaowocowało to do przerwy bardzo wyrównanym wynikiem 23-22. Druga część spotkania rozpoczęła się podobnie jak zakończyła się pierwsza, czyli od lepszej gry gości. Zawodnicy Future Processing często gościli w polu 3 sekund rywali, co przełożyło się w 3 kwarcie na 19 zdobytych punktów. Choć w ostatnich 10 minutach koszykarze Nexteer Automotive starali się zniwelować straty, nie byli w stanie dogonić swoich przeciwników. Ostatecznie gospodarze ulegli graczom Future Processing 47-51. Goście zaliczyli świetną inaugurację sezonu, pokazując koszykówkę na wysokim poziomie.

ING Tech Poland - Adwokaci

34:40

Do bardzo ciekawego starcia doszło już w drugim tygodniu zmagań, w koszykarskiej Ekstraklasie rozgrywanej w ramach Sportowej Ligi Firm. Naprzeciw siebie stanęły zespoły ING Tech Poland oraz Adwokaci, które wysoko wygrywały swoje mecze w pierwszej serii gier sezonu jesiennego. Przed tygodniem koszykarze rozstawieni w tej rywalizacji w roli gospodarzy, pokonali STATSCORE 49-19. Natomiast goście zwyciężyli w starciu z Heraeus 65-27. Mecz zdecydowanie lepiej w początkowych minutach układał się dla zespołu Adwokatów. Goście dobrze rozprowadzali piłkę po obwodzie, wypracowując swoim kolegom dogodne pozycje rzutowe. Dobra gra w ataku przyniosła Adwokatom w pierwszej kwarcie 16 punktów, przy 8 “oczkach” rywali. Jednak w drugiej kwarcie role na parkiecie się odwróciły i lepszą grę zaczęli prezentować koszykarze ING Tech Poland. “Pomarańczowi” poprawili skuteczność oraz grę w obronie, dzięki czemu wygrali drugie rozdanie 13:6. Początek drugiej połowy przyniósł natomiast bardzo wyrównaną grę obu ekip. Oba zespoły dobrze broniły dostępu do swojego kosza, co spowodowało niewielkie zdobycze punktowe. Zawodnicy próbowali rzutów z nieprzygotowanych pozycji, które częstokroć omijały obręcz. Ostatecznie po zaciętym meczu ING Tech Poland przegrał z drużyną Adwokatów 34 – 40. Dzięki tej wygranej goście uplasowali się na 2 miejscu w ligowej tabeli.

PwC SDC - Heraeus

52:22

Faworytem starcia pomiędzy zespołami PwC SDC a Heraeus byli koszykarze rozstawieni w tej rywalizacji w roli gospodarzy. Gracze PwC SDC przed tygodniem, w swoim inauguracyjnym meczu pokonali Nexteer Automotive 60-41, prezentując wysoki poziom sportowy. Natomiast goście w poprzedniej serii gier musieli uznać wyższość rywali z drużyny Adwokatów, ulegając swoim przeciwnikom 27-65. Pierwsza kwarta meczu rozpoczęła się niepodziewanie od wyrównanej gry obu ekip. Koszykarze Heraeus pewnie prezentowali się w obronie, wykorzystując przy tym wiele pozycji rzutowych, po których zdobywali punkty. Po pierwszych 10 minutach zawodnicy PwC w prawdzie prowadzili, ale tylko 10-8. Jednak już w drugiej kwarcie mistrzowie z poprzedniego sezonu w pełni zdominowali swojego rywala. Koszykarze PwC świetnie rozprowadzali piłkę po obwodzie, otwierając swoim partnerom drogę w pole 3 sekund przeciwników. Gospodarze niemal każdą akcję kończyli zdobyczą punktową, co do przerwy przyniosło wynik 34-13. Trzecia kwarta ponownie przyniosła lepszą grę koszykarzy PwC, jednak gospodarze byli już nieco mniej skuteczni pod koszem zawodników Heraeus. Goście starali przeciwstawiać się swoim rywalom, jednak ich częste próby rzutów za 3 kończyły się niepowodzeniem. Ostatecznie po dość wyrównanej 4 kwarcie, PwC SDC pewnie wygrało z Heraeus 52-22. Dzięki tej wygranej gospodarze zajmują obecnie 1 miejsce w tabeli koszykarskiej Ekstraklasy.