Kończymy 9. tydzień koszykarskich emocji!

280

W 9 tygodniu rywalizacji w Ekstraklasie koszykarzy Sportowej Ligi Firm, na parkiecie hali Stadionu Śląskiego, oglądaliśmy 3 spotkania. Jako pierwsi na boisko wybiegli zawodnicy Adwokatów oraz Heraeus. Po wyrównanym meczu ostatecznie z wygranej cieszyli się gospodarze, którzy pokonali rywali w stosunku 56-42. W drugim starciu mierzyły się ze sobą ekipy Nexteer Automotive oraz ING Tech Poland. Ten pojedynek zdecydowanie zdominowali goście, którzy grając pewnie w ataku pokonali przeciwników 58-25. Natomiast w ostatnim środowym pojedynku, naprzeciw siebie stanęły zespoły Baltic Rail oraz Future Processing. Górą w tym starciu okazali się liderzy tabeli, którzy wygrali 56-43. Po tej serii gier pierwszą lokatę w lidze zachwali koszykarze Future Processing, którzy mają na swoim koncie 15 punktów.

Adwokaci - Heraeus

56:42

Spotkanie pomiędzy Adwokatami a Heraeus, zapowiadało się jako starcie zespołów, które przed tą serią gier koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, zajmowały dwie ostatnie lokaty w tabeli. Zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy, mieli na swoim koncie dwa zwycięstwa oraz pięć porażek. Przed tygodniem Adwokaci ulegli ekipie Future Processing 25-40, przez większą cześć spotkania dorównując w grze przeciwnikom. Natomiast goście to jak na razie, najsłabsza drużyna w stawce. Koszykarze Heraeus nie wygrali dotychczas żadnego meczu, co sprawiło że na dłużej zadomowili się, na ostatniej pozycji w lidze. W swoim poprzednim starciu goście musieli uznać wyższość zespołu ING Tech Poland, przegrywając w rozmiarach 22-63. Rywalizacja rozpoczęła się od dość wyrównanej gry obu drużyn. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się dokładnie rozgrywać swoje kolejne akcje, szybko wymieniając podania po obwodzie. W końcowych fragmentach pierwszej kwarty, zawodnicy Heraeus zaczęli osiągać przewagę na parkiecie, co przełożyło się na ich wygraną 16-9. W drugich 10 minutach, sytuacja na boisku ponownie powróciła do stanu z początku spotkania. Obie drużyny starały się grać szczelnie w defensywie, nie dopuszczając zbyt często przeciwników we własne pole 3 sekund. Drugie rozdanie ponownie wygrali gracze występujący w pomarańczowych strojach, tym razem 13-11. Jednak po zmianie stron do zdecydowanej ofensywy ruszyli Adwokaci. Gospodarze zaczęli grać dużo bardziej agresywnie, co przełożyło się na szybsze odbiory piłki z ich strony. Zawodnicy występujący w zielonych trykotach, wygrali trzecią kwartę 24-11, z nawiązką odrabiając straty do rywali. W ostatniej fazie rywalizacji gospodarze zdominowali swoich rywali, pozwalając im na zdobycie zaledwie dwóch punktów. Ostatecznie Adwokaci pokonali drużynę Heraeus 56-42, wygrywając swój trzeci mecz w rundzie zimowej.

Nexteer Automotive - ING Tech Poland

25:58

W drugim środowym spotkaniu na parkiet hali Stadionu Śląskiego, wybiegli zawodnicy Nexteer Automotive oraz ING Tech Poland. Obie ekipy przed tygodniem wygrały swoje mecze, dlatego ta rywalizacja zapowiadała się bardzo ekscytująco. Koszykarze rozstawieni w roli gospodarzy, w sezonie zimowym Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, czterokrotnie zdobywali komplet punktów. W swoim poprzednim starciu zawodnicy Nexteer Automotive, po wyrównanym boju, pokonali drużynę Baltic Rail 50-44, wypracowując sobie przewagę w pierwszej połowie tamtego pojedynku. Natomiast goście przed tym starciem, plasowali się na pozycji wicelidera ligi, z pięcioma wygranymi na koncie. Przed tygodniem gracze ING Tech Poland, pokonali zespół Heraeus 63-22, dominując na przestrzeni całych 40 minut. Mecz rozpoczął się od lepszej gry zawodników ubranych w czarne stroje. Koszykarze ING od pierwszych minut rywalizacji na parkiecie, grali stabilnie w obronie, nie dopuszczając rywali we własne pole 3 sekund. Goście dobrą postawą w defensywie oraz skutecznością pod koszem rywali, wypracowali sobie w pierwszej kwarcie przewagę, wygrywając 13-6. W drugich 10 minutach obraz gry znacząco się nie zmienił. Nadal na boisku przeważali goście, systematycznie powiększając różnicę punktową. Choć zawodnicy Nexteer Automotive starli się rewanżować rywalom składnymi akcjami, byli bardzo nieskuteczni pod ich koszem. Na początku drugiej połowy meczu, przewaga koszykarzy ING powiększała się z minuty na minutę. Goście pewnie poczynali sobie na parkiecie, coraz częściej próbując rzutów z za łuku. Gracze ING wygrali trzecią kwartę 16-3, czym praktycznie przesądzili końcowe losy pojedynku. W ostatniej odsłonie do śmielszych ataków zerwali się gospodarze, jednak nie byli już w stanie odwrócić losów konfrontacji. Ostatecznie Nexteer Automotive uległ ING Tech Poland 25-58, ponosząc swoją czwartą porażkę w sezonie zimowym.

Baltic Rail - Future Processing

43:56

Faworytem do zwycięstwa w pojedynku pomiędzy Baltic Rail a Future Processing, przed rozpoczęciem meczu, wydawali się zawodnicy rozstawieni w roli gości. Koszykarze Future Processing przed tą konfrontacją, zajmowali pozycję lidera Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, z sześcioma wygranymi na koncie. Przed tygodniem goście pokonali ekipę Adwokatów w stosunku 40-25, dominując szczególnie w trzeciej kwarcie tamtego starcia. Natomiast gospodarze do tej pory w sezonie zimowym, trzykrotnie schodzili z parkietu jako zwycięzcy. W swoim poprzednim meczu, koszykarze Baltic Rail ulegli drużynie Nexteer Automotive 44-50, ponosząc swoją trzecią porażkę w bieżącej rundzie. Rywalizacja rozpoczęła się od przewagi zespołu Future Processing, który od pierwszych minut spotkania, kontrolował sytuację na boisku. Goście w błyskawiczny sposób przechodzili z obrony do ataku, wyprowadzając szybie, zespołowe akcje. Zawodnicy występujący w ciemnych strojach, często gościli w polu 3 sekund rywali, co przełożyło się na ich wygraną w pierwszej kwarcie 24-13. W drugich 10 minutach sytuacja na parkiecie nieco bardziej się wyrównała. Gospodarze zaczęli grać szczelniej w defensywie, starając się przerywać akcje przeciwników już za linią środkową boiska. Koszykarze Baltic Rail wygrali drugie rozdanie 16-14, dając sobie nadzieję na dalsze odrabianie strat po zmianie stron. Jednak trzecia kwarta meczu, okazała się najbardziej defensywną fazą gry całego spotkania. Obie ekipy rzuciły w tej części meczu łącznie 13 punktów, grając bardzo nieskutecznie pod koszem rywali. Ostatnia kwarta rywalizacji ponownie stała pod znakiem wyrównanej gry obu zespołów, które w końcowych 10 minutach, poprawiły swoją skuteczność. Ostatecznie koszykarze Future Processing wygrali czwartą kwartę w stosunku 11-8, a całe spotkanie w rozmiarach 56-43. Dzięki temu zwycięstwu, goście pozostali na pozycji lidera koszykarskiej Ekstraklasy.