Sportowa Liga Firm - Silesia Koszykówka

Faworyci nie zawiedli

Relacje tekstowe

W ósmej serii gier koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na parkiecie hali katowickiego Spodka, oglądaliśmy dwa spotkania. W pierwszym wieczornym pojedynku, naprzeciw siebie stanęli zawodnicy Future Processing oraz Adwokaci. To starcie padło łupem gospodarzy, którzy wysoko pokonali swoich rywali 65-35. Natomiast w drugim meczu, rywalizacja toczyła się pomiędzy drużynami BT Lexicon i Heraeus. W tym spotkaniu ostatecznie tryumfowali goście, wygrywając w rozmiarach 46-32. Po czwartkowych konfrontacjach, liderem tabeli pozostała ekipa Future Processing, mająca na koncie 16 punktów.

Future Processing vs Adwokaci

65:35

W pierwszym czwartkowym starciu koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na parkiet hali katowickiego Spodka, wybiegli zawodnicy Future Processing oraz Adwokaci. Faworytem do zgarnięcia kompletu punktów w tym meczu, przed rozpoczęciem rywalizacji na boisku, wydawali się gracze rozstawieni w roli gospodarzy. Zawodnicy Future Processing w sezonie jesiennym, wygrali dotychczas wszystkie swoje spotkania, przed tygodniem pokonując ekipę PwC SDC 57-56. Natomiast goście w bieżącej rundzie wygrali 4 konfrontacje, obecnie plasując się na czwartej pozycji w tabeli. W poprzedniej serii gier, Adwokaci nie rozegrali swojego meczu przeciwko drużynie BT Lexicon, nie stawiając się na tę konfrontację. Rywalizacja rozpoczęła się, od dużo lepszej postawy zawodników gospodarzy. Koszykarze Future Processing w pierwszych minutach spotkania, przejęli inicjatywę na placu gry, dominując nad przeciwnikami. Gracze występujący w ciemnych strojach, świetnie wymieniali piłkę po obwodzie, wypracowując swoim partnerom drogę w pole 3 sekund przeciwników. Gospodarze wygrali pierwszą kwartę 19-4, wypracowując spory kapitał na resztę meczu. W drugich 10 minutach, obraz gry nie uległ zmianie. Na parkiecie nadal dominowali zawodnicy Future Processing, choć skuteczność ich akcji w ofensywie nieco zmalała. Pomimo tego gospodarze wygrali to rozdanie 11-2, praktycznie przesądzając losy spotkania. Po zmianie stron, swoją grę znacząco poprawili Adwokaci, jednak nadal było to zbyt mało, aby nawiązać równą walkę z rywalami. Goście rzucili w trzeciej kwarcie 11 punktów, jedynie optycznie poprawiając całkowity wynik. Ostatnia faza tej rywalizacji, była natomiast najbardziej otwarta i wyrównana. Koszykarze obu ekip zagrali w niej bardzo ofensywnie, co ostatecznie przyniosło wynik 20-18. Pomimo walki, Adwokaci musieli w tym meczu uznać wyższość przeciwników, ulegając im aż 35-65. Dzięki tej wygranej, gracze Future Processing pozostali liderami tabeli SLF.

BT Lexicon vs Heraeus

32:46

W drugim meczu ósmej serii gier, sezonu jesiennego koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły BT Lexicon oraz Heraeus. Przed tygodniem obie ekipy nie rozegrały swoich ligowych spotkań, z powodu walkowerów. Faworytami do wygranej w tym pojedynku, wydawali się być gracze rozstawieni w roli gości. Zawodnicy Heraeus przed tym starciem, zajmowali w tabeli miejsce na najniższym stopniu podium, mając na koncie 4 wygrane. Natomiast gospodarze znajdowali się dwie pozycje niżej, tracąc do swoich rywali 1 punkt. Gracze BT Lexicon zanotowali jednak dotąd, dwie porażki więcej od przeciwników. Rywalizacja rozpoczęła się, od dość wyrównanej postawy obu ekip. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się grać szczelnie w defensywie, nie pozwalając przeciwnikom na wypracowanie dogodnych pozycji rzutowych. W końcowych fragmentach pierwszej kwarty, nieznaczną przewagę na parkiecie osiągnęli goście, którzy wygrali te fazę spotkania 9-7. W drugich 10 minutach, przewaga graczy występujących w pomarańczowych strojach, zaczęła zarysowywać się coraz wyraźniej. Koszykarze Heraeus znacząco poprawili skuteczność w ofensywie, wygrywając to rozdanie aż 21-8. Choć zawodnicy gospodarzy starali się nawiązać równą walkę z rywalami, byli bardzo nieskuteczni w rzutach z ich pola 3 sekund. Po zmianie stron konfrontacja ponownie się wyrównała, a koszykarze występujący w szarych strojach, z każdą kolejną akcją dążyli do odrabiania strat. Gracze BT Lexicon wprawdzie wygrali trzecią kwartę 8-6, jednak nadal było to zbyt mało, aby zniwelować dystans punktowy do przeciwników. W ostatniej fazie spotkania pomimo wysiłków i zaangażowania, gospodarze nie zdołali odwrócić losów meczu. Czwarta kwarta zakończyła się wynikiem 9-10 na korzyść gości i ostatecznie to zawodnicy Heraeus cieszyli się z wygranej 46-32.