Sportowa Liga Firm - Silesia Koszykówka

4. tydzień koszykarskich emocji zakończony!

342

Relacje tekstowe

W 4 tygodniu zmagań w koszykarskiej Ekstraklasie Sportowej Ligi Firm, oglądaliśmy 4 spotkania. W czwartkowy oraz piątkowy wieczór byliśmy świadkami wielu ciekawych akcji i wysokich wyników. W pierwszym meczu tej serii gier, Nexteer Automotive pewnie pokonał ekipę BT Lexicon 56-13. Jednak w drugim spotkaniu na parkiecie katowickiego Spodka obejrzeliśmy niezwykle wyrównany pojedynek, pomiędzy zespołem Adwokatów a Future Processing, który ostatecznie zakończył się zwycięstwem gości. Natomiast piątkowe starcia kończyły się zwycięstwami faworytów. ING Tech Poland oraz koszykarze PwC SDC pokonali odpowiednio drużyny Heraeus oraz STATSCORE, odnosząc w tych konfrontacjach przekonujące wygrane. W tabeli Ekstraklasy na prowadzeniu znajdują się Adwokaci, jednak mają o jeden mecz rozegrany więcej od rywali.

Nexteer Automotive - BT Lexicon

56:13

W spotkaniu otwierającym 4. tydzień zmagań w koszykarskiej Ekstraklasie Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły Nexteer Automotive i BT Lexicon. Trudno było wskazać faworyta tego starcia przed rozpoczęciem meczu, gdyż obie ekipy w poprzedniej serii gier przegrywały swoje konfrontacje. Zespół rozstawiony w tym spotkaniu w roli gospodarzy, w swoim ostatnim meczu musiał uznać wyższość Future Processing, ponosząc porażkę 47-51. Natomiast koszykarze gości przed tygodniem ulegli ekipie Adwokatów 26-59. Spotkanie rozpoczęło się od dużo lepszej gry koszykarzy Nexteer, którzy od początku chcieli przejąć inicjatywę w meczu. Gospodarze grali szczelnie w obronie, jednocześnie wykorzystując wiele swoich pozycji rzutowych. Koszykarze Nexteer pewnie kończyli swoje akcje, często goszcząc w polu 3 sekund rywali. W drugiej kwarcie obraz rywalizacji znacząco się nie zmienił. Choć zawodnicy BT Lexicon starali się atakować przeciwników, wiele ich rzutów mijało obręcz, przez co w drugich 10 minutach zdobyli zaledwie 2 punkty. Druga połowa rozpoczęła się ponownie od pełnej dominacji gospodarzy, którzy w 3 kwarcie zdobyli aż 22 punkty, przez co znacząco powiększyli swoje prowadzenie. Gracze Nexteer świetnie rozprowadzali piłkę po obwodzie, wypracowując swoim kolegom dogodne pozycje rzutowe. W ostatniej kwarcie siła rażenia gospodarzy nieco osłabła jednak ostatecznie Nexteer Automotive pokonał BT Lexicon 56-13. Dla gości była to druga porażka w tym sezonie, natomiast dla gospodarzy pierwszy zdobyty komplet punktów w sezonie jesiennym.

Adwokaci - Future Processing

40:48

Do bardzo ciekawego starcia doszło w drugim czwartkowym spotkaniu. Naprzeciw siebie stanęły zespoły Adwokaci oraz Future Processing, które w pierwszych tygodniach sezonu jesiennego koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, wygrywały wszystkie swoje spotkania. Przed tygodniem gracze rozstawieni w tym meczu w roli gospodarzy, pokonali ekipę BT Lexicon 59-26, wygrywając swoją trzecią konfrontację z rzędu. Natomiast goście w swoim ostatnim pojedynku zwyciężyli w starciu przeciwko STATSCORE, wygrywając tamto spotkanie 70-24. Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów, które dobrze broniły dostępu do swojego kosza. Zarówno gospodarze jak i goście skutecznie blokowali przeciwnikom drogę pod swój kosz, przez co po pierwszej kwarcie widniał wynik 5-9. W drugich 10 minutach gra stała się nieco bardziej otwarta. Swoją skuteczność znacząco poprawili Adwokaci, rzucając w drugiej kwarcie 13 punktów, przy 10 “oczkach” koszykarzy Future Processing. Jednak pierwsza faza drugiej połowy znacząco należała już do gości, którzy przeprowadzali coraz więcej skutecznych akcji rzutowych. Dobra organizacja gry pozwoliła im na wprowadzanie dokładnymi podaniami swoich graczy pod kosz rywali, skąd zdobywali większość punktów. W ostatniej kwarcie Adwokaci starali się odrabiać straty, próbując szybko rozgrywać kolejne ataki, jednak nie zdołali dogonić już swoich rywali. Ostatecznie gospodarze ulegli ekipie Future Processing 40-48, ponosząc swoją pierwszą porażkę w tym sezonie.

ING Tech Poland - Heraeus

59:24

Spotkanie pomiędzy zespołami ING Tech Poland a Heraeus zapowiadało się jako rywalizacja zespołów, które przegrywały swoje ostatnie starcia, w sezonie jesiennym Sportowej Ligi Firm. Przed dwoma tygodniami koszykarze rozstawieni w tym meczu w roli gospodarzy, po wyrównanym boju ulegli ekipie Adwokatów 34-40. Natomiast drużyna gości w swoim ostatnim spotkaniu musiała uznać wyższość rywali z PwC SDC, przegrywając tamten pojedynek 22-52. Mecz rozpoczął się od dość wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno koszykarze ING jak i zawodnicy Heraeus, grali skutecznie w ataku, wypracowując sobie dogodne pozycje rzutowe. Jednak wraz z upływem czasu, to gospodarze zaczęli wykazywać większą dyscyplinę gry na boisku, co przełożyło się na ich prowadzenie 14-7, po pierwszej kwarcie. Drugie 10 minut ponownie należało do graczy ING, którzy dobrze rozprowadzali piłkę po obwodzie, dając szansę swoim partnerom na oddanie celnego rzutu. W drugiej połowie obraz gry nadal nie uległ zmianie. Choć koszykarze gości starali się nawiązać walkę z przeciwnikami, nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania wyniku, oddając wiele niecelnych rzutów. W ostatniej kwarcie gracze ING zdobyli kolejne 19 punktów, przy 6 “oczkach” rywali i ostatecznie gospodarze pokonali ekipę Heraeus 59-24. Dzięki tej wygranej koszykarze ING Tech Poland awansowali na 4 pozycję w tabeli Ekstraklasy. Natomiast zawodnicy gości wciąż pozostają bez zwycięstwa w sezonie jesiennym.

STATSCORE - PwC SDC

31:71

W drugim piątkowym spotkaniu naprzeciw siebie stanęły zespoły STATSCORE oraz PwC SDC. Faworytem tej rywalizacji byli koszykarze rozstawieni w roli gości, którzy wygrali oba swoje poprzednie mecze. Przed dwoma tygodniami zawodnicy PwC pokonali ekipę Heraeus 52-22, grając bardzo skutecznie w ataku. Natomiast gracze STATSCORE jak dotąd przegrali swoje wszystkie konfrontacje, w sezonie jesiennym koszykarskiej Ekstraklasy. W ostatnim spotkaniu goście musieli uznać wyższość rywali z Future Processing, ulegając 24-70. Mecz rozpoczął się od zdecydowanie lepszej gry zawodników gości, którzy trafiali do kosza przeciwników niemal z każdej pozycji. Koszykarze PwC szybko rozgrywali piłkę między sobą, często goszcząc w polu 3 sekund przeciwników. Jednak w drugiej kwarcie swoją grę znacząco poprawili gospodarze, w drugich 10 minutach osiągając niemalże remisowy wynik 11-12. Koszykarze STATSCORE poprawili swoją skuteczność oraz przede wszystkim grę w obronie, co przełożyło się na dobrą organizację kolejnych akcji. Jednak na początku drugiej połowy, to zawodnicy PwC ponownie zaczęli budować coraz większą przewagę punktową nad rywalami, którą powiększali wraz z każdą upływającą minutą. W czwartej kwarcie dominacja gości była już bardzo widoczna, przez co ostatnie 10 minut zakończyło się rezultatem 5-22. Choć gospodarze próbowali nawiązywać w tym spotkaniu równą walkę, nie byli w stanie pokonać dobrze dysponowanych przeciwników. Ostatecznie STATSCORE uległ PwC SDC 31-71.