Niespodzianka na koniec sezonu siatkarskiego!

250

nc+ vs ing tech poland

0:2

W ostatnim tygodniu zmagań na siatkarskich parkietach Sportowej Ligi Firm NC+ podejmowało ING Tech Poland. Przeciwnik bardzo niewygodny dla ekipy NC+ , gdyż w 3 poprzednich spotkaniach nie znaleźli skutecznej recepty na pokonanie drużyny pomarańczowych. Niestety było tak i tym razem, drużyna ING zdominowała przebieg wydarzeń na boisku, dając ugrać rywalom zaledwie 21 punktów w całym spotkaniu. Po stronie ING Tech Poland padło aż 16 asów serwisowych, co znacznie przełożyło się na wynik końcowy spotkania. ING kończy sezon z dorobkiem 14 punktów na swoim koncie i zajmuje 4 miejsce. Drużyna NC+ zamyka zimowa tabelę z dorobkiem 0 pkt. Liczymy na poprawę wyników w nadchodzącym sezonie. NC+ 0:2 (9:25 ; 12:25), MVP spotkania trafia do Kamila Gołębiowskiego.

aviva ubezpieczenia katowice vs katowickie wodociągi s.a.

2:0

Kolejnym spotkaniem ostatniego tygodnia rozgrywek były derby Katowic pomiędzy Avivą, a Wodociągami. Po tym meczu w układzie tabeli już nic nie mogło się zmienić, Aviva była pewna drugiego miejsca, a drużyna Wodociągów zajęła 3 miejsce w tym sezonie. Oczywiście zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w tym spotkaniu była drużyna Avivy i dopięła swego, pokonując bardzo szybko i łatwo drużynę Wodociągów. Niestety w ekipie Katowickich Wodociągów pojawiły się braki i była ona zmuszona grać w piątkę, co znacznie utrudniło im zdobywanie punktów. Siatkarze Avivy zdominowali całe spotkanie w każdym elemencie. Wyniki 25:7 i 25:5 pokazują wyraźna przepaść między obiema ekipami. MVP spotkania trafia do Patryka Brzozowskiego. Gratulujemy podium obu ekipom i zapraszamy na następne emocje w zbliżającym się sezonie wiosennym.

capgemini vs aviva ubezpieczenia katowice

1:2

Na sam koniec edycji zimowej Sportowej Ligi Firm w siatkówce na halę katowickiego Spodka wyszły dwie najmocniejsze ekipy tego sezonu. Po jednej stronie niepokonane Capgemini, które zdobyło 27 punktów, nie tracąc ani jednego seta, po drugiej stronie siatki ekipa Avivy, która na swoim koncie miała 21 punktów i przegrała tylko dwukrotnie z Capgemini. Szlagier na sam koniec rozgrywek miał być wisienką na torcie w tym sezonie. Patrząc na wyniki i statystyki faworytem była ekipa Capgemini, lecz bez dwóch podstawowych zawodników wszystko było możliwe. Pierwszy set bardzo zacięty i pełen sportowych emocji do samego końca, lepszy okazał się triumfator ligi- Capgemini, pokonując rywala 25:22. Wszystko wydawać by się mogło bardzo proste przy stanie 18:10 w drugim secie , jednak to od tego momentu Aviva rozdawała karty i skutecznie zagrywała, przechylając szalę zwycięstwa w drugim secie na swoją korzyść 19:25. 3 set – tie-break miał wyłonić zwycięską drużynę w ostatnim meczu. Cały set był bardzo wyrównany, jednak końcówka znów należała do ekipy z Katowic, która w decydującym secie pokonała rywali do 11, tym samym przerywając im passę 9 zwycięstw przez porażki
MVP tego spotkania trafia do Piotra Gruszeckiego. Serdecznie gratulujemy drużynie Capgemini zdobycia tytułu i tym samym w trzech sezonach zdobyli komplet podium. Siatkarza Avivy należą się wielkie brawa za stworzenie fantastycznego widowiska w tym spotkaniu i stawienie czoła niepokonanej drużynie w takim stylu.