Aviva Ubezpieczenia Katowice vs Zadróż Nieruchomości Katowice

Aviva Ubezpieczenia Katowice
0 - 2
Doradzanie.eu & Zadróż Nieruchomości

Ostatni pojedynek w tej kolejce to derby drużyn z Katowic, czyli mecz między Zadróż a Avivą. Mając na uwadze wcześniejsze spotkania obydwóch drużyn w lidze faworytem byli agenci nieruchomości. Pierwszy set był bardzo wyrównany od pierwszych akcji , mała ilość błędów własnych i skuteczne ataki z obydwóch stron nie pozwalały żadnej z drużyn przejąć wyraźnego prowadzenia. W końcówce seta skuteczną zagrywką popisali się zawodnicy z Zadróża, którzy wyszli na 3 punktowe prowadzenie i zdołali je utrzymać do samego końca wygrywając seta 25:20.
 Po zmianie stron oglądaliśmy fale złych zagrywek ekipy Zadróża, przez co nie byli oni w stanie odskoczyć rywalom. Ubezpieczeniowycy nie potrafili wykorzystać błędów przeciwnika przez co cały drugi set stał na niskim poziomie. Dopiero w drugiej części seta ekipa Zadróża wprowadziła systematyczna zagrywkę, dzięki czemu mogliśmy obserwować dużo ciekawych wymian. Gracze Avivy skutecznie walczyli do końca o doprowadzenie do tie breaka i gdyby nie dwa własne błędy w końcówce seta mogłoby im się to udać. Set zakończył się wynikiem 25:22,a zawodnikiem meczu mimo przegranej został Dawid Pieczyrak z Avivy.