Aviva Ubezpieczenia Katowice

Team123TWynik
NC+2514152Zwyc. po tie-breaku
Aviva Ubezpieczenia Katowice1325121Przeg. po tie-breaku

Kolejny mecz na hali katowickiego Spodka to pojedynek między ekipą NC+ i Avivą Ubezpieczenia Katowice. Dla siatkarzy NC+ był to drugi mecz tego wieczora, w pierwszym ulegli po tie-breaku ekipie Rockwell Automation. Dla Avivy, która do tej pory nie przegrała spotkania, był to pojedynek, w którym mogła potwierdzić swoją świetną dyspozycję w tej edycji Sportowej Ligi Firm. Pierwszy set to kolejna niespodzianka, bowiem ekipa NC+ pozwoliła swoim rywalom na zdobycie 13 punktów… Tak, NC+ zdominowało Avivę 25:13. Ekipa Agentów Ubezpieczeniowych nie miała po swojej stronie w tej partii żadnych argumentów, po prostu NC+ zagrało koncertowo. Drugi set i całkowita przemiana spotkania….tym razem to Aviva zdominowała siatkarzy z NC+ dając im ugrać 14 punktów. Cóż za dramaturgia…. Pewni siebie po pierwszym secie siatkarze NC+ nie potrafili sforsować świetnie grającego bloku i obrony Avivy. Do wyłonienia zwycięzcy tego spotkania po raz drugi tego wieczora potrzebny był tie-break. W trzecim, decydującym secie widzieliśmy wyrównaną grę punkt za punkt, akcja za akcję. Jednak w końcowe to siatkarze NC+ pokazali więcej dojrzałości i spokoju. Skutecznie zagrali w obronie i wyprowadzili kontratak, po którym wyszli na prowadzenie i nie oddali go już do końca, wygrywając stosunkiem 15:12. Całe spotkanie wygrywa ekipa NC+ i sprawia kolejną wielką niespodziankę w tej edycji. MVP spotkania trafia do Mariusza Jakubczyka.