NC+

Team123TWynik
Rockwell Automation1825152Zwyc. po tie-breaku
NC+2522111Przeg. po tie-breaku

Jako pierwsi na parkiecie katowickiego Spodka zameldowali się siatkarze Rockwell Automation oraz NC+. Dla debiutantów było to bardzo ważne spotkanie, tym bardziej, że tego dnia grali oni dwukrotnie, więc do zgarnięcia było łącznie 6 punktów. NC+ jako drużyna, która lubi od początku sezonu sprawiać niespodzianki, była bardzo niewygodnym przeciwnikiem i już w pierwszym secie to udowodniła. Pierwszy set dość łatwo i pewnie wygrany przez siatkarzy NC+, którzy pokazali kawał dobrej siatkówki. Set wygrany został do 18, za sprawą bardzo agresywnej zagrywki, co mocno utrudniło rozegranie własnej akcji ekipie Rockwell Automation. Drugi set wydawać by się mógł tylko formalnością. jednak to  debiutant pokazał pazur i wrócił do meczu wygrywając druga partię do 22, gdzie w końcówce seta zagrał bardzo dobrze w obronie i skutecznie wyprowadzał decydujące ciosy. Cały set przebiegał bardzo równanie, jednak końcówka należała do ekipy Rockwell. Pierwszy mecz w 3 tygodniu i już musieliśmy grać tie-breaka. Tutaj od początku widać było w szeregach NC+ rozluźnienie, co przełożyło się na zdobycie przewagi przez drużynę Rockwell. Tę przewagę udało się jej utrzymać do końca, tym bardziej, że siatkarze NC+ nie potrafili znaleźć recepty na świetnie grającego w obronie rywala. 2:1 dla ekipy Rockwell i podział punktów w tym spotkaniu. MVP trafia do Dawida Pająka.