NC+

Team123TWynik
Capgemini2522172Zwyc. po tie-breaku
NC+1825151Przeg. po tie-breaku

Najbardziej wyrównany pojedynek zobaczyliśmy na zakończenie pierwszego tygodnia rozgrywek wiosennych. Na wprost siebie stanął mistrz sezonu zimowego Capgemini oraz NC+, które w ubiegłym sezonie było piąte. NC+ wyszło na to spotkanie z drobnymi zmianami kadrowymi, co od razu przełożyło się na wynik. Pierwszy set co prawda dość pewnie wygrany został przez ekipę Capgemini 25:18, lecz to, co działo się w drugim secie, odmieniło całkowicie przebieg meczu. Drużyna NC+ bardzo dobrze zagrywała, co przełożyło się na przyjęcie po stronie Capgemini i tym samym niedokładnie dogranie piłki do siatki. Im głębiej w set, tym więcej problemów miała ekipa Capgemini z zakończeniem skutecznie swoich akcji, natomiast NC+ świetnie broniło i wyprowadzało kontrataki. Ostatecznie set zakończył się wygraną NC+ 25:22 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Pierwszy tie-break tego sezonu nie mógł być chyba bardziej zacięty. Zakończył się on wynikiem 17:15, ale to siatkarze z NC+ mieli pierwsza piłkę meczowa w górze. Capgemini dwukrotnie się obroniło i doprowadziło do remisu, a następnie skutecznie zagrało w przyjęciu i ataku. Ostatecznie zwycięża Capgemini 2:1. NC+ należą się wielkie brawa za walkę, gdyż byli o włos od zwycięstwa. MVP spotkania trafia do Dawida Szygi, który zdecydowanie był najsilniejszym ogniwem w drużynie Capgemini.