Rockwell Automation

Team12TWynik
Aviva Ubezpieczenia Katowice25252Zwycięstwo
Rockwell Automation18150Przegrana

Otwarcie sezonu wiosennego, to pojedynek wicemistrza z sezonu zimowego- Avivy Ubezpieczenia Katowice z debiutującą drużyną na siatkarskim boisku, mianowicie ekipą Rockwell Automation. Całe spotkanie dość pewnie wygrane przez drużynę z Katowic, lecz miała ona spore problemy z wejściem dobrze w mecz. Nie znając rywala, Aviva nie wiedziała jak przeciwko niemu zagrać i to było widać na początku 1 seta. Dopiero przy stanie 12:17 ze strony Avivy pojawiła się bardzo dobra zagrywka, która obróciła wynik seta na korzyść Katowiczan. Osiem skutecznych zagrywek wykonał Marcin Krawczyk i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie w końcowej fazie seta. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:18. Drugi set to już całkowita kontrola ekipy Avivy nad przebiegiem spotkania. Skuteczna zagrywka oraz gra w obronie pozwoliła spokojnie wygrać drugą partię i całe zawody 2:0. Dla debiutanta należą się duże brawa za postawę i walkę do końca, gdyż pierwszy set był jak najbardziej w jego zasięgu. Na uwagę zasłużył przyjmujący Damian Kałuża, który skutecznie męczył swoją zagrywka rywali z Katowic. MVP spotkania trafia do Marcina Krawczyka z Avivy.