Aviva Ubezpieczenia Katowice

Team12TWynik
Katowickie Wodociągi S.A.21160Przegrana
Aviva Ubezpieczenia Katowice25252Zwycięstwo

W pierwszym meczu 4 kolejki Silesian Business League na parkiet Stadionu Śląskiego wyszły drużyny z Katowic, a mianowicie Katowickie Wodociągi oraz Aviva Ubezpieczenia Katowice. Już pierwsze punkty pokazały że to spotkanie będzie bardzo ciekawe i wyrównane. Co prawda pierwszy set zakończył wynikiem 22:25 dla Avivy, ale cały set był bardzo zacięty i obie drużyny walczyły o każdy punkt na swoje konto. Pewne zagrywki, dobre przyjęcie i rozegranie obu ekip utrudniało grę w obronie, dzięki czemu widzieliśmy ciekawe wymiany na siatce. Drugi set już mniej emocjonujący niż pierwszy, siatkarze Avivy przejęli inicjatywę i grali jeszcze skuteczniej przez co drużynie Katowickich Wodociągów dużo ciężej przychodziło zdobywanie punktów. Całe spotkanie zakończone wynikiem 2:0 dla Avivy (25:22 ; 25:16). Miano zawodnika meczu trafiło do Patryka Brzozowskiego z drużyny Aviva Ubezpieczenie Katowice.