Katowickie Wodociągi S.A.

Team123TWynik
ING Tech Poland1725152Zwyc. po tie-breaku
Katowickie Wodociągi S.A.252261Przeg. po tie-breaku

W meczu inaugurującym 2 sezon Silesian Business League na przeciwko siebie stanęli debiutanci ligi, a mianowicie ekipy ING Tech i Katowickie Wodociągi. Obie ekipy chciały jak najlepiej zacząć sezon i zdobyć pierwsze cenne punkty. Tak też właśnie było w tym spotkaniu, bowiem byliśmy świadkami 3 setowego pojedynku. W pierwszym secie górą okazali się zawodnicy ING Tech Poland , którzy już na początku seta wypracowali sobie lekką przewagę punktową, której do końca seta mimo prób przeciwnika nie oddali. 2 set był już bardzo wyrównany, z zawodników zszedł pierwszy stres i gra wyglądała dużo lepiej. Praktycznie przez cały set mieliśmy walkę punkt za punkt , bodajże do stanu po 19, wtedy ekipa z Katowic odskoczyła na 3 punkty i tę przewagę dowiozła bezpiecznie do końca seta, tym samym przedłużając swoją szanse na zwycięstwo w tym spotkaniu.
W tie-breaku od początku siatkarze ING Tech Poland nie dali możliwości na wypunktowane siebie, skuteczna zagrywka i kolejne ataki tylko przechylały szale zwycięstwa na ich korzyść. W tym secie Katowiczanie nie mieli nic do powiedzenia. Set zakończył się wynikiem 15:6 i cale spotkanie 2:1.