NGK Ceramics

Team12TWynik
Doradzanie.eu & Zadróż Nieruchomości24210Przegrana
NGK Ceramics26252Zwycięstwo

2 mecz w 13 kolejce Silesian Business League to bezpośrednia walka o tytuł mistrzowski miedzy drużyna NGK i Zadróż Nieruchomości Katowice. W pierwszym spotkaniu górą okazali sie zawodnicy NGK, którzy po bardzo trudnym i twardym meczu wygrali (25:23 ; 25:22) i to oni byli faworytem do zwyciestwa w tym meczu i zdobycia tytułu mistrzowskiego w pierwszym sezonie.

Całe spotkanie bardzo wyrównane. Skuteczna i  przemyślana gra z obydwu stron dała nam bardzo dobre widowisko. W pierwszym secie ekipa NGK zdobyła kilku punktowa przewagę i przy wyniku 24:20 byli blisko wygrania seta, lecz skutecznie w obronie zagrali zawodnicy z Katowic, którzy zdołali doprowadzić do remisu. Przy stanie 24:24 punkt po skutecznej akcji zdobyli zawodnicy NGK i mieli kolejna piłkę meczowa w tym secie. Po skutecznym przyjęciu zagrywki ekipa Zadróża miała piłkę w górze i szanse doprowadzić do remisu, lecz wtedy błąd popełnił rozgrywajacy i set zakończył się wynikiem 26:24 dla NGK, którzy byli o krok od tytułu mistrza.

Drugi set od początku ułożył się pod dyktando NGK którzy kontrolowali przebieg spotkania i grali z bezpieczna przewagą 2 bądź 3 punktów. Tą przewagę skutecznie dowieźli do końca spotkania i wygrali drugiego seta 25:21 i cały mecz 2:0. Tym meczem zapewnili sobie tytuł mistrza pierwszego sezonu Silesian Business League. Graczem meczu został rozgrywający ekipy NGK Jarosław Żyta. Gratulujemy tytułu mistrzowskiego.