Aviva Ubezpieczenia Katowice

Team12TWynik
Schneider Electric13220Przegrana
Aviva Ubezpieczenia Katowice25252Zwycięstwo

Kolejny mecz w 6 kolejce to pojedynek między AVIVA, a Schneider Electric. Siatkarze AVIVY pozytywnie naładowani swoim zwycięstwem nad MDK Projekt, chcieli zgarnąć komplet punktów. W tym meczu byli zdecydowanie faworytem do zwycięstwa. Początek pierwszego seta Ubezpieczeniowcy zaczęli bardzo bezpiecznie. Do stanu 11:10 oglądaliśmy wymianę punkt za punkt, wtedy wykorzystując słabe przyjęcie i brak wykończenia akcji ze strony drużyny Schneider, siatkarze AVIVY odskoczyli na 10 punktów. Set zakończył się wynikiem 25:13. Drugi set zacząl się pod dyktando graczy AVIVA, którzy już na początku seta odskoczyli na 4 punkty. Kolejne punkty wskazywały na szybki set w wykonaniu skutecznie grających agentów ubezpieczeniowych. Gracze Schneider dwoili się i troili, aby nawiązać walkę i urwać punkt w tym spotkaniu i byli bardzo blisko, zdołali doprowadzić do wyniku 24:22, wówczas o czas dla drużyny poprosił kapitan AVIVY i już w następnej akcji zakończyli mecz zdobywając upragniony 25 punkt. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla AVIVY, a miano najlepszego zawodnika meczu trafiło w ręce Kamila Bieli.