25 - 40
Future Processing

Adwokaci6901025Przegrana
Future Processing97131140Zwycięstwo

W pierwszym czwartkowym spotkaniu rozgrywek Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły Adwokatów oraz Future Processing. Faworytem do zwycięstwa w tym pojedynku, była drużyna rozstawiona w roli gościa. Koszykarze Future Processing jak dotąd wygrali pięć konfrontacji, dzięki czemu znajdowali się na pozycji lidera tabeli. Przed tygodniem goście pokonali ekipę Nexteer Automotive 68-29, wygrywając wszystkie cztery kwarty. Natomiast goście zdołali odnieść dotychczas dwa zwycięstwa w sezonie zimowym. W swoim ostatnim spotkaniu, Adwokaci musieli uznać wyższość zespołu ING Tech Poland, minimalnie ulegając swoim rywalom w stosunku 29-31, tracąc decydujące punkty w ostatniej akcji meczu. Rywalizacja rozpoczęła się od dobrej postawy obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się grać szczelnie w obronie, rzadko dopuszczając przeciwników we własne pole 3 sekund. Jednak w końcowej fazie pierwszej kwarty, to koszykarze Future Processing osiągnęli minimalną przewagę wygrywając 9-6. W drugich 10 minutach obraz na parkiecie się nie zmienił. Gra nadal była wyrównana, a gracze obu zespołów, chętniej próbowali rzutów z za łuku. Spotkanie rozgrywane było w dość szybkim tempie, a piłka dynamicznie krążyła pomiędzy kolejnymi zawodnikami. Druga odsłona zakończyła się zwycięstwem ekipy Adwokatów 9-7. Jednak po zmianie stron, to gracze występujący w ciemnych strojach, przejęli kontrolę nad przebiegiem spotkania. Koszykarze Future z minuty na minutę zaczęli powiększać swoje prowadzenie, świetnie operując piłką po obwodzie. Goście wygrali trzecią kwartę aż 13-0, odskakując rywalom na znaczną odległość punktową. W ostatnim rozdaniu, po lepszej do gry wrócili Adwokaci, jednak nie byli już w stanie zniwelować starty z przedostatniej kwarty. Ostatecznie gospodarze ulegli Future Processing 25-40, notując piątą porażkę w rundzie zimowej.