43 - 48
Baltic Rail

Future Processing131311643Przegrana
Baltic Rail101514948Zwycięstwo

Faworytem starcia pomiędzy Future Processing a Baltic Rail, przed rozpoczęciem spotkania, wydawali się gracze rozstawieni w roli gospodarzy. Koszykarze Future Processing wygrali swoje dwie pierwsze konfrontacje, pokonując rywali w zdecydowany sposób. W poprzednim pojedynku gospodarze zwyciężyli z ekipą Adwokatów 63-39, kontrolując przebieg rywalizacji we wszystkich kwartach. Natomiast goście przed tygodniem odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo, w rozgrywkach Sportowej Ligi Firm. Zawodnicy Baltic Rail byli górą w starciu z zespołem Adwokatów, po zaciętym meczu pokonując swoich przeciwników 43-41. Mecz rozpoczął się od wyrównanej rywalizacji obu drużyn. Zarówno gospodarze jak i zawodnicy gości, starali się grać szczelnie w obronie, nie dopuszczając zbyt często rywali pod swój kosz. W pierwszej kwarcie spotkania, minimalną przewagę osiągnęli gracze Future Processing i to oni podczas pierwszej przerwy prowadzili 13-10. W drugich 10 minutach obraz gry się nie zmienił. Rywalizacja toczona była w szybkim tempie, a żaden z zespołów nie potrafił osiągnąć wyraźnej przewagi punktowej. Obie drużyny wraz z biegiem gry próbowały częstszych rzutów dystansowych, co w drugiej fazie gry przyniosło wynik 13-15. Druga połowa rozpoczęła się pod znakiem jeszcze bardziej zaciętej gry z obu stron. Zawodnicy Baltic Rail w 3 kwarcie, starali się bardzo szybko przechodzić z obrony do ataku, co przyniosło im minimalną wygraną w tej części meczu 14-11. Jednak końcowy wynik spotkania rozstrzygnął się dopiero w samej końcówce rywalizacji. W czwartej kwarcie oglądaliśmy niewiele punktowych rzutów, jednak walki i zaangażowania na parkiecie nie brakowało. Ostatecznie Future Processing uległ Baltic Rail 43-48, ponosząc swoją pierwszą porażkę w sezonie zimowym.